Az ukránok érdekes elgondolása úgy tűnik a gyakorlatban is működik.
A Steam Deck egy rendkívül erős hardver, amely mindenféle érdekes dologra képes, ezt eddig is tudtuk. Mint ahogy az sem rejtély, hogy a mai modern háborúkban már nagy hangsúly van a drónokon és egyéb távvezérlésű eszközökön, amelyhez sokkal kevesebb emberi erőforrás kell. Ennek ötvözésével jött létre egy olyan kapcsolat, ami némileg meglepő lehet. Ugyanis úgy tűnik, az ukrán hadsereg talált egy olyan felhasználási módot, amire biztos vagyok benne, hogy a Valve egyik tervezési megbeszélésén sem számítottak: egy lövegtorony távoli vezérlőjeként.
A TRO Media már áprilisban tett közzé fotókat, amelyen látható volt feladat közben a konzol, de most már egy videót is közzé tettek, amin látható működés közben. Eleinte összeszerelik a kis tornyot, majd összekötik a hardverrel, majd látjuk használat közben is. Ahogyan azt már említettem is, a célja elég nyilvánvaló. Az összeszerelés után nem kell senkinek sem a legnagyobb tűzvonalban állnia, távolról is tud célozni.
Az oknyomozó újság, a Bellingat kutatója, Aric Toler szerint „A Steam Deck elég tökéletes, ha belegondolsz teljesen natív OS kliens, nagyszerű kontroller, amit használhatsz, érintőképernyő, stb. Jó ötlet ezt használni, feltéve, hogy a szoftver Linux-kompatibilis (hacsak nem mentek keresztül azon a borzalmas folyamaton, hogy a Windows-t dual-bootolják egy Steam Deck-en).” A másik, ami mellette szól, az az ára. Ugyan a legolcsóbb alapmodell is 419 euró, ami nem kevés pénz, de Toler szerint az ilyen rendszerek vezérlőmoduljai „őrülten drágák” lehetnek, és exportellenőrzés alá is esnek, ami azt jelenti, hogy a hivatalosan nem szövetséges nemzetek számára nehéz lehet megszerezni őket. A Steam Deck elérhetősége ezzel szemben a Valve gyártási kapacitásán múlik. Ami viszont kicsit ironikus és furcsa, hogy a lövegtornyot megosztó ukrán oldalak egyike sem tett említést a Steam Deck jelenlétéről – ehelyett a videókat látó és az eszközt felismerő emberek hívták fel rá szélesebb körben a figyelmet. Toler azt találgatta, hogy az ukrán erők „valószínűleg csak azt hitték, hogy ez egy szabványos vezérlőegység”, és ezért nem csináltak belőle felhajtást. Bárhogy is van, látszólag működik.
AZ ELMÚLT HETEKBEN ÚJ MINISOROZATUNK INDULT, AMIBEN A METAVERZUMMAL, AZ NFT-JÁTÉKOKKAL ÉS A BLOCKCHAIN TECHNOLÓGIÁVAL FOGLALKOZUNK, NE MARADJ LE EZEKRŐL SEM!
- Minden a metaverzumról
- Az NFT-technológia románca a videójátékokkal
- Az SLP ad neked erőt és mindent lebíró akaratot
- Egy NFT mind felett: A lehetőség, amit te sem akarsz kihagyni
- A web3: elhozza az ‘egy mindenkiért’ helyett a ‘mindenki egyért’
- Gazdálkodj okosan - Exkluzív, kriptos kiadás
- Híd a videojátékok és kripto - A DAO-k szerepe a metaverzumban