Talán várhattak volna még egy kicsit - ezek 2021 legtöbb hibával megjelent játékai

Talán várhattak volna még egy kicsit - ezek 2021 legtöbb hibával megjelent játékai

Több játék is sajnos úgy jelent meg idén, melyek sajnos hemzsegtek a hibáktól, ezekre tekintünk vissza összefoglaló cikkünkben.

Sajnos az idei évben is több olyan játékot dobtak piacra fejlesztőik, melyeket sokan vártak előzetesen, de az, amit végül kaptunk, végül jogosan váltotta ki a felháborodást a rajongókból. Némely esetben ugyan utólag 1-2 frissítés keretein belül javították ezeket a hibákat, a tény ettől függetlenül igaz marad, hogy lehetett volna dolgozni ezeken még.

Nézzük, melyek is voltak ezek a játékok idén.

The Ascent

A Neon Giant első játéka, a The Ascent rendkívül ígéretesnek tűnt az első trailer videók alapján, azonban megjelenését követően katasztrofális hibákkal is küzködött. Egészen pontosan a multiplayer funkció nem működött egyáltalán. Ezt ugyan egy szeptemberi frissítésben javították, de vele együtt ez a patch sok más problémát is okozott, a játékosok ugyanis fps-dropokra, a játék összeomlására, illetve bizonyos karakterek eltűnésére is panaszkodtak. Habár van még dolga bőven a fejlesztőgárdának a játék hibáinak javítására, a mindössze 12 alkalmazottat foglalkoztató stúdió címe egész népszerű is volt az indulását követően, és a még a 2. helyen is állt a Steam eladási toplistáján, a SteamDB adatai szerint viszont azóta nagyot csökkent a játékosok létszáma - az igazsághoz hozzátartozik, hogy Xbox-konzolokon is megjelent a játék.

Battlefield 2042

Kevés olyan ember van már, aki a DICE legújabb megjelent címének, a Battlefield 2042 történetével nem találkozott volna. A játék ugyanis talán a legjobb példa arra, hogy valami még nem áll készen arra, hogy a nyilvánosság elé kerüljön. Néhány példa: a járművek hajlamosak voltak furán viselkedni; az épületeknek való ütközés hiányzott; egy mesterlövész-puskával simán fel lehetett robbantani egy tankot. Ezek után nem is feltétlen meglepetés, hogy 78 ezer összes értékelésből 51 ezren nem ajánlják a BF2042-t megvásárlásra Steamen, ezzel pedig a legrosszabb értékelésű játék a platformon. Már a korai hozzáférésű szakaszban is rendre a játék összeomlására panaszkodtak az Xboxos játékosok. Az EA ugyan gyorsan jelezte, hogy dolgozik a hibák javításán, ugyanúgy nem változtat a tényen, hogy még egy kicsit dolgozhattak volna többet a játékon.

eFootball 2022

Mennyből a pokolba... A Pro Evolution Soccer sikere után szinte senki se gondolta volna, hogy abból a sorozatból, amely szépen lassan kezdett egy-két tulajdonságában ha hajszállal is, de jobb lenni riválisánál, a FIFA-sorozatnál, idén az év talán egyik legnagyobb csalódása lesz. A játék a Steam egyik legrosszabb értékelésű címe is volt, még a Battlefield 2042-höz képest is negatívabb visszajelzést kapott, többek között a játékosok kinézete is tragikusra sikeredett, de a mesterséges intelligencia sem állt a helyzet magaslatán, az "ütközés-érzékelés" sem működött megfelelően, a csatlakoztatott kontrollert nem érzékelte, vagy ha igen, úgy sem akart jól működni, az online játék sem volt mindig elérhető - lehetne sorolni a példákat, miért nem voltak elégedettek vele a játékosok. A Konami azóta elnézést kért és megígérte, hogy kijavítja a hibákat, ettől függetlenül ilyen állapotban talán nem kellett volna megjelennie az eFootball 2022-nek.

Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition

A "Még nincs kész" állapot dominálja ezt a toplistát, élén pedig talán a Grove Street Games által fejlesztett Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition áll. Habár a játék több helyen is olyan újdonságot hozott be, melyre rá lehet mondani, hogy jól sikerült, az első három 3D-s GTA-rész remaster változatának nem így kellett volna elkészülnie. A játékokban ugyanazok a glitchek is megtalálhatóak voltak, mint az eredeti változatban, de többek között ha szakadt az eső, olyan sűrű függönyt húzott a kamera és a játékvilág közé, hogy szinte játszhatatlanná tették a játékot. Az sem segítette a Rockstar hírnevének öregbítését, hogy pár nappal a játék megjelenése után nemcsak be sem lehetett szerezni a Rockstar Games Store oldaláról, de még a Rockstar Launcher is leállt egy napig, ezzel a GTA Online-t és a Red Dead Redemption 2 multiját is elérhetetlenné téve. A Rockstar azóta ígéretet tett rá, hogy olyan állapotba hozzák a játékot, amilyennek talán elsőre is kellett volna lennie, ennek első lépéseként már több, mint 100 bugot kijavítottak, de kérdéses, hogy az okozott csalódottságot mennyire fogják tudni enyhíteni.

New World

Habár az Amazon Games nyílt világú MMO-ja, a New World már a zárt béta során is nagyon sok játékost vonzott be, és ez a számláló csak még tovább növekedett a megjelenést követően, nem lehet elmenni szó mellett az induláskor jellemző bugok mellett: néhány játékos ugyanis sebezhetetlennek bizonyult egy hiba miatt, de emellette az sem volt ritka, hogy 7 napig tart a respawn, ha pedig "kilépünk" a játék világából, akkor még olyan problémával is találkozhattak az RTX 3090 kártyával rendelkezők, amelyet legnagyobb rémálmaikban sem szerettek volna tapasztalni. Egyik sem olyan eset önmagában, mely túl sok jót tenne egy játék hírnevéért, és bár a közösség egy ideig kitartott mellette, a játékoslétszám is látványosan lecsökkent az utóbbi időszakban.

Returnal

Fura belegondolni, hogy egy olyan játék is felkerült erre a listára, amely nem is olyan régen még elnyerte a 2021-es év legjobb akciójátéka díját a The Game Awards-gálán. Pedig a Returnal indulása sem volt teljesen zökkenőmentes. A PS5-exkluzív játék ugyanis olyan problémákkal küzködött, amelyek miatt a játékmentések egyszerűen használhatatlanná váltak és nem lehetett ezeket betölteni, a különböző jutalmakat pedig akkor se kaptuk meg, ha egyértelműen teljesítettük azok kritériumait (ezt később javították). A legnagyobb gond mégis az volt, hogy nem lehetett a játékot félbehagyni egy misszió közben, emiatt pedig rengeteg adat tűnt el az éterben, ugyanis a játék automatikusan frissített még akkor is, amikor épp benne voltunk egy akcióban. A Housemarque javította azóta ezeket a hibákat, ma pedig mindezek az emlékezetünkben vannak meg, mai állapotában pedig nem érdemtelenül nyerte fel az első mondatban említett díjat, a megjelenéskori bugok miatt van itt végül ezen a listán.

Outriders

Cikkünk pedig az Outriders-szel zárul, melyet ugyanattól a stúdiótól kaptuk meg, melynek a Bulletstormot és a Gears of War: Judgmentet is köszönhetjük. Ez a külső nézetes looter-shooter a Square Enix támogatását élvezte, egy-két ponton azonban elmaradt a várakozásoktól. Olyan hibák is előfordulhattak, hogy: a teljes felszerelésed csak úgy szőrén-szálán eltűnt; bizonyos napok, amikor nem lehetett csatlakozni a szerverekre; a játékosok minden ok nélkül meghalnak; olyan patchek, melyek inkább felbőszítették, mintsem megnyugtatták volna a közösséget - csak néhány példa. Bár a fejlesztőknek és kiadónak egy sikercím volt így is (a megjelenés első 4 órájában már 100 ezer embert vonzott be), többen nem voltak összességében így sem megelégedve vele.

Ezek voltak 2021 legrosszabb rajtját vevő játékcímei. Többen közülük azóta már elnyerték végleges formájukat, és teljesen igaz, hogy videojátékot készíteni nem egyszerű, de Shigeru Mijamoto, aki többek között dolgozott a Mario-sorozaton, a The Legends of Zeldán vagy a Donkey Kongon, mondta azt, hogy "egy elhalasztott játék még lehet jó, de egy siettetett cím örökké rossz marad". Reméljük, ugyanez a lista 2022 végén rövidebb lesz majd, ha pedig mégsem, úgy a negatív élmények nem tartanak sokáig, a fejlesztők pedig addig tudnak dolgozni a cég aktuális projektjén, míg arra nyugodt szívvel mondják rá, hogy mehet a boltok polcaira.

OSZD MEG VELÜNK A VÉLEMÉNYED HOZZÁSZÓLÁSBAN! KÖVESS MINKET FACEBOOKON IS! 

Kövess Minket!



Közvetítések